Konferencja Międzynarodowa „Rodzime rasy zwierząt jako ważny element ochrony bioróżnorodności, zachowania tradycji regionów oraz produkcji żywności o podwyższonych walorach prozdrowotnych”

wtorek 18.01.2022

up_logo-poziomKatedra Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Polskie Towarzystwo Zootechniczne im. M. Oczapowskiego Koło w Lublinie zapraszają na Konferencję Międzynarodową pt. „Rodzime rasy zwierząt jako ważny element ochrony bioróżnorodności, zachowania tradycji regionów oraz produkcji żywności o podwyższonych walorach prozdrowotnych” połączoną z Jubileuszem 50-lecia pracy naukowej  prof. dr hab. dr hc multi Zygmunta Apolinarego Litwińczuka.  Konferencja odbędzie się w Lublinie-Urszulinie, w dniach 14-15 czerwca 2022r. Referaty plenarne dotyczyć będą zagadnień związanych ze światową Strategią Ochrony Zasobów Genetycznych, z pracą hodowlaną w małych populacjach zwierząt gospodarskich, z wykorzystaniem lokalnych ras zwierząt do produkcji żywności oraz z ochroną zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich na Litwie, Ukrainie, Słowacji, Francji, Włoszech i w Polsce.

Komunikat 2

Formatka-monografia