photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Konie

wtorek 29.10.2019

Adriano sp

Urodzony 30.03.2004. Rodzice: Almira (m) i Grand de la Cour (o).

Koń, który w zamyśle poprzedniego właściciela miał być skoczkiem. Niestety dla niego, na szczęście dla nas, Adriano nie przepada za skokami (chociaż jak już skacze to całkiem fajnie), za to jest bardzo grzeczny i spokojny. W tej chwili jeszcze uczy się poprawnie reagować na pomoce. Jest bardzo pojętny i bardzo szybko przyswaja potrzebne umiejętności. Jest bardzo delikatny w pysku.

Baron młp

Urodzony 13.05.2001. Rodzice: Bajka (m) i Lampas (o).

Przyjechał 20-go kwietnia 2007. Bardzo miły, spokojny koń. Wymaga delikatnej ręki, wyczucia i dobrego dosiadu (zwłaszcza przy zagalopowaniu), jednak i bez tego jazda na nim może być frajdą. Zwłaszcza, że bardzo dużo umie (włącznie z chodami bocznymi w galopie) – wymaga jedynie bardzo dobrego jeźdźca, który umie to od niego wyegzekwować – inaczej jest tylko ciut lepszym rekreantem.

Harley oo

Urodzony 01.05.1999. Rodzice: Hajnówka (m) i Ararat (o). Pełny rodowód: tutaj.

Podobnie jak Hanower był koniem wyścigowym. Nadaje się dla początkujących jeźdźców, chociaż potrafi napsuć im krwi – jeśli wyczuje, że jeździec nad nim słabo panuje albo sobie nie radzi, robi to, co jest dla niego wygodne. Nie ponosi, nie bryka – tylko zaczyna się obijać. Często pracuje na lonży

Saper

Urodzony 16.03.1999. Rodzice: Samba (m) i Jape (o).

W boksie miewa humory, aczkolwiek jest spokojny. Nie przepada za czyszczeniem brzucha i słabizny. Robi się wtedy nerwowy, co się objawia np. gryzieniem krat. Kopyta podaje bez problemu. W jeździe spokojny, chyba, że w bezpośrednim sąsiedztwie jest Błysk – nie przepadają za sobą. Pod niepewnym jeźdźcem w galopie potrafi ponieść. W zasadzie dla każdego.


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie