Wizyta studentów w firmie CEDROB

wtorek 26.03.2024

ec8841465f155a6c9c3c938ab86b4fb9cb0ca23fW dniu 23 marca 2024 r. studenci kierunku Zootechnika studiów niestacjonarnych II stopnia Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW w Warszawie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do firmy CEDROB S.A. W spotkaniu jako koordynatorzy całego wyjazdu uczestniczyli Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zwierzętach Pani dr hab. Monika Michalczuk, prof. SGGW oraz doktorant realizujący swoje badania w Katedrze Hodowli Zwierząt Instytutu Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie Pan mgr inż. Jakub Urban. CEDROB S.A jest największym w Polsce oraz czwartym w Europie producentem mięsa drobiowego, piskląt oraz paszy. Firma posiada własne wylęgarnie piskląt, fermy drobiu, wytwórnie pasz oraz zakłady ubojowe, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad produkcją oraz dystrybucją mięsa i jego przetworów. Gwarantuje to bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych produktów. Firma CEDROB S.A. od lat wspiera proces dydaktyczny Wydziału, dzięki czemu studenci po raz kolejny mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką produkcji i działalności firmy oraz zwiedzili kluczowe obiekty należące do spółki, m.in. zakład wylęgu drobiu (przy zachowaniu niezbędnych zasad bioasekuracji) oraz zakład uboju drobiu. Spotkanie pozwoliło na skonfrontowanie wiedzy pozyskanej na zajęciach dydaktycznych z realiami pracy zawodowej zootechnika.

Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli firmy CEDROB S.A. w osobach:

o Włodzimierza Bartkowskiego (Wiceprezes Zarządu CEDROB S.A),

o Stefana M. Chrzanowskiego (Dyrektora Biura Ogólnopolskiego Związku Producentów Drobiu POLDRÓB),

o Barbary Wojciechowskiej (Dyrektor Zakładu Mięsa Drobiowego CEDROB S.A.),

o Małgorzaty Modzelewskiej – Gotz (Kierownik Zakładu Wylęgu Piskląt w Skarżynku).

Dzięki Państwa zaangażowaniu w proces dydaktyczny kształtowane są nowe pokolenia świadomych zootechników, którzy nie mają obaw przed wejściem na rynek pracy! Dziękujemy serdecznie!

IMG_0238