Gość na Wydziale: firma DDD-1

wtorek 19.12.2023

DDD-1 logoW dniu 18 grudnia  2023 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach zajęć z przedmiotu „Intensywne Systemy Produkcji Zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia Pana Krzysztofa Wcześniaka i Pana Krzysztofa Grada z firmy DDD-1. Na wstępnie Goście opowiedzieli o ścieżce swojej kariery zawodowej. Pan Krzysztof Wcześniak przedstawił historię firmy oraz specyfikę jej działania. Firma powstała w 2003 r. i jest producentem preparatów biobójczych do mycia i dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich. Działa w sektorach: rolniczym – obsługuje fermy ekologiczne, fermy wielkotowarowe drobiu, trzody chlewnej, bydła, zwierząt futerkowych, uprawy pomidorów, ogórków i  przemysłowym – spożywczy, zakłady przemysłu ciężkiego i lekkiego, logistyka, sklepy oraz użyteczności publicznej. W pierwszej części spotkania Pan Krzysztof Grad przedstawił zintegrowane metody walki z gryzoniami, z ograniczeniem stosowania biocydów. Omówił dokładnie rozmieszczenie fermy i miejsca wrażliwe w których bytują gryzonie, min. brama wjazdowa, waga, stacja uzdatniania wody, odpady komunalne, konfiskator oraz silos paszowy. Następnie Pan Krzysztof Wcześniak szczegółowo omówił  metody zwalczania muchówek, roztoczy i chrząszczy. Bardzo dokładnie przedstawił biologię i sposób walki z pleśniakowcem lśniącym i ptaszyńcem kurzym, omawiając preparaty dostępne na rynku. Opowiedział również o roli koordynatorów DDD. W kolejnej części zajęć studenci zapoznali się z metodami i sprzętem do dezynfekcji obiektów inwentarskich (osuszanie, zanurzanie, polewanie, oprysk, pianowanie, zamgławianie ULV i termiczne oraz prawidłowe obliczanie dawek dezynfekcyjnych).

Składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Wcześniakowi i Krzysztofowi Gradowi za przedstawienie oferty firmy i za podzielenie się praktyczną wiedzą ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

smart smart