Zaproszenie na warsztaty „Dogoterapia dla seniorów w praktyce”

poniedziałek 20.11.2023
thumbnail_imageDogoterapia dla seniorów w praktyce, które odbędzie się  w Centrum Alzheimera 29 listopada w godz.: 10:00 – 14:00
(adres:  Aleja Wilanowska 257, 02-730 Warszawa)
Warsztaty są organizowane we współpracy Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom i Centrum Alzheimera, mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu włączania zwierząt w terapię osób starszych.
Spotkanie będzie miało wymiar praktyczny, formuła warsztatowa pozwoli na praktyczne spojrzenie na pracę z psami, dogoterapię seniorów oraz pokaz pracy psa na żywo.

Zapraszamy osoby, które są zainteresowane włączeniem zajęć dogoterapii w swojej placówce, jak również osoby, które są zainteresowane prowadzeniem tego typu zajęć.

Podczas seminarium odpowiemy na pytania:

• Jak zrozumieć psa, jego potrzeby, emocje na co dzień, w szkoleniu i w pracy? Jak psy się komunikują?
  • Jak wygląda dogoterapia z perspektywy opiekuna grupy?
  • Jakie są zasady współpracy placówki ze zwierzętami?
  • Jak mogą wyglądać modelowe zajęcia? (Pokaz pracy psa na żywo)
  • Jakie stosować ćwiczenia aktywizujące seniorów z udziałem psów).
  • Jakie są metody i strategie pracy z seniorami?
  • Czy pies może być towarzyszem seniora?
  • Jakie są korzyści i wyzwania dogoterapii w domu.
Zgłoszenie na warsztaty poprzez formularz
Zachęcamy z zapoznaniem się pełnego programu na stronie.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy na wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Na seminarium zapraszamy osoby, które:

• pracują w: Domach seniora, Domach opieki, DPS, Domach spokojnej starości, Hospicjach i innych placówkach rehabilitacyjno-opiekuńczych
  • pracują z psami / kotami lub zainteresowanych pracą w dogoterapii
  • są wolontariuszami pracującymi z osobami starszymi
  • są studentami kierunków: gerontologia, pedagogika, fizjoterapia, andragogika, psychologia, medycyna, opieka społeczna, opieka paliatywna, opieka nad os. starszymi, biologia, zootechnika, hodowla i ochrona zwierząt, weterynaria i inne.