Wizyta studentów w CEDROB S.A.

piątek 27.10.2023

ec8841465f155a6c9c3c938ab86b4fb9cb0ca23fW dniu 25 października 2023 r. studenci kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych I stopnia (rok 3) oraz studiów stacjonarnych II stopnia (rok 1) Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW w Warszawie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do firmy CEDROB S.A. W spotkaniu jako koordynatorki całego wyjazdu uczestniczyły również Pani Dziekan Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony SGGW w Warszawie prof. dr hab. Justyna Więcek oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zwierzętach Pani dr hab. Monika Michalczuk, prof. SGGW. CEDROB S.A. jest największym w Polsce oraz czwartym w Europie producentem mięsa drobiowego, piskląt oraz paszy. Firma posiada własne wylęgarnie piskląt, fermy drobiu, wytwórnie pasz oraz zakłady ubojowe, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad produkcją oraz dystrybucją mięsa i jego przetworów. Gwarantuje to bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych produktów. Firma CEDROB S.A. od lat wspiera proces dydaktyczny Wydziału, dzięki czemu studenci po raz kolejny mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką produkcji i działalności firmy oraz zwiedzili kluczowe obiekty należące do spółki, m.in. kurniki (przy zachowaniu niezbędnych zasad bioasekuracji) oraz zakład uboju drobiu. Przedstawiona została studentom oferta praktyk, staży i kariery w CEDROB S.A. Spotkanie pozwoliło na skonfrontowanie wiedzy pozyskanej na zajęciach dydaktycznych z realiami pracy zawodowej zootechnika.

Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli firmy CEDROB S.A. w osobach:

• Włodzimierza Bartkowskiego (Wiceprezes Zarządu CEDROB S.A),
  • Stefana M. Chrzanowskiego (Dyrektora Biura Ogólnopolskiego Związku Producentów Drobiu POLDRÓB),
  • Barbary Wojciechowskiej (Dyrektor Zakładu Mięsa Drobiowego CEDROB S.A.),
  • Małgorzaty Gotz (Kierownik Zakładu Wylęgu Piskląt w Skarżynku),
  • Sylwii Krzyśpiak (Zespół płac i rekrutacji CEDROB S.A.),
  • Sławomira Szczepańskiego (Dyrektora Fermy BKL w Kondrajcu Pańskim).

Dzięki Państwa zaangażowaniu w proces dydaktyczny kształtowane są nowe pokolenia świadomych zootechników!  Dziękujemy serdecznie!

20231025_153630 20231025_153649
20231025_103550 20231025_104054