Mistrzyni konkursów w Sympozjach Drobiarskich w 2023 roku!!!

piątek 22.09.2023

Dwa tygodnie temu gratulowaliśmy Pani mgr inż. Patrycji Ciborowskiej, doktorantce w naszym Instytucie, zajęcia III miejsca w konkursie dla młodych naukowców na najlepsze badania i najlepszą współpracę z przemysłem drobiarskim. A dzisiaj otrzymaliśmy kolejne bardzo dobre wiadomości na temat aktywności naukowej Pani magister w gremiach drobiarskich. Od 20 września 2023 r. we Wrocławiu trwa XXXIII MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM DROBIARSKIE PO WPSA “Nauka Praktyce – Praktyka Nauce”. Podczas tego spotkania zostały ogłoszone wyniki IX Konkurs im. prof. Andrzeja Farugi na najlepszą pracę magisterską z zakresu drobiarstwa za rok 2022. Pani mgr inż. Patrycja Ciborowska zajęła II miejsce w tym konkursie i odebrała nagrodę rzeczową. W kolejnej części obrad Sympozjum odbył się coroczny konkurs młodych badaczy im. Jerzego Będkowskiego, w którym uczestnicy wygłaszają swoje doniesienia w języku angielskim. Oceniana jest wartość merytoryczną badań, sposób prezentacji oraz odpowiedzi na pytania i znajomość języka angielskiego. Pani magister zaprezentowała podczas konkursu część swoich wyników badań z pracy doktorskiej pt.: „Effect of relaxation music on rearing performance and welfare of chickens”. Sposób prezentacji wyników oraz odpowiedzi na liczne pytania w języku angielskim zadecydował, że zebrani uczestnicy Sympozjum wyłonili Panią Patrycje jako liderkę konkursu i wskazali ją do I nagrody w tym bardzo znanym w gronie drobiarskim konkursie.

Gratulujemy Pani odniesionych sukcesów i życzymy dalszych na naukowej niwie.

Patrycja C.