photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


REKRUTUJ SIĘ NA SGGW

wtorek 1.08.2023

Rekrutacja_InstaPost_1080x1080-80Drodzy Kandydaci! Ruszyła rekrutacja na studia w SGGW. Serdecznie zapraszamy do studiowania na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochronie Zwierząt. Do wyboru macie 3 kierunki: Zootechnikę, Hodowlę i Ochronę Zwierząt Towarzyszących i Dzikich orz Bioinżynierię Zwierząt.

Zootechnika – kierunek z tradycją i przyszłością

Zootechnika to nauka zajmująca się chowem, hodowlą i użytkowością zwierząt gospodarskich. Są to szczególne studia, bo uczą wiedzy o potrzebach pokarmowych, rozrodczych, behawioralnych zwierząt takich gatunków jak bydło domowe, konie, trzoda chlewna, owce, kozy, zwierzęta futerkowe, owady użytkowe, różne gatunki drobiu i ryb. Są to gatunki zwierząt udomowione przez człowieka tysiące lat temu i służące człowiekowi w różny sposób na przestrzeni wieków, zarazem wpisując się w krajobraz obszarów wiejskich. Nie sposób wyobrazić sobie polskiej wsi bez piania kogutów o poranku, gdakania kur, odgłosów z obory czy chlewni świadczących o tym, że zwierzęta w nich są i czują się dobrze.

Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich – jedyna w swoim rodzaju!

 Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich to unikalny kierunek studiów, pozwalający na zdobycie kompleksowej wiedzy na temat chowu i hodowli zwierząt domowych i dzikich oraz ochrony gatunków zagrożonych. W programie studiów główny nacisk kładziemy na zasady i metody prowadzenia hodowli zwierząt, ochronę ginących gatunków i ich siedlisk, warunki utrzymania i żywienia oraz dobrostan. Wiedza ta jest kluczowa dla spełnienia wszystkich potrzeb naszych domowych pupili oraz pozwala na przedłużenie obecności na świecie zwierząt, które mogłyby zniknąć z powierzchni Ziemi.

Bioinżynieria zwierząt – stawiamy na nowoczesność!

Bioinżynieria zwierząt to innowacyjny kierunek studiów na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt, łączący standardowe postrzeganie organizmu zwierzęcego z pracą i praktyką laboratoryjną. Program obejmuje zróżnicowany poziom interakcji ze zwierzętami: od molekuł tj. DNA i białka przez hodowle komórkowe i tkankowe aż do organizmów i całych populacji.

IMG_2809-728x1024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_2811-720x1024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_2810-718x1024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie