Nasi studenci na XXXVII Krajowym Seminarium Malakologicznym

poniedziałek 3.07.2023

franek1W dniach 25-27 maja 2023 r. odbyło się XXXVII Krajowe Seminarium Malakologicznym w Chorzowie, którego organizatorami byli Zespół Hydrobiologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenie Malakologów Polskich. Studenci z naszego Wydziału: Franciszek Mika i Artur Szpalek zaprezentowali poster pt.:”Ochrona wybranych gatunków ślimaków w ramach projektu Life „Kampinoskie Bagna II”. Było to podsumowanie inwentaryzacji malakologicznej dokonanej w latach 2021 – 2022 na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego z naciskiem na gatunki ślimaków najcenniejsze dla mokradeł w naszej szerokości geograficznej czyli: poczwarówki jajowatej (Vertigo moulinsiana), poczwarówki zwężonej (Vertigo angustior) oraz zatoczka łamliwego (Anisus vorticulus). Była to wspólna praca wielu studentów SGGW, w którym wzięli udział m.in: Zuzanna Kulis, Wiktoria Cudna, Paweł Krzemiński, Alicja Zielnik, Julia Stojak, Alicja Rachoń oraz Julia Wolska. Była to wspólna praca Kola Naukowego Atlas oraz Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Zoologów. Opiekunami od strony Wydziału był Pan dr Krzysztof Klimaszewski, o część malakologiczną zadbała Pani dr Magdalena Marzec z Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Koła Naukowego Atlas zaprasza nowych członków do współpracy w sezonie letnim i jesiennym.