Gość na Wydziale: firma NOACK

piątek 9.06.2023

Noack_Logo-300x106W dniu 7 czerwca 2023 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Panią dr Katarzynę Sartowską-Żygowską reprezentującą firmę Noack. Pani Katarzyna w ramach fakultetu „Nowoczesne technologie w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów studiów II stopnia na kierunku Rolnictwo podzieliła się swoją ścieżką kariery naukowej, a także przestawiła ofertę firmy wraz z omówieniem dodatków paszowych produkowanych dla różnych gatunków zwierząt. Dodatkowo studenci mieli okazję uczestniczyć w quizie na temat składników jednego z produktów oferowanych przez firmę. W ramach podsumowania dr Sartowska-Żygowska zachęciła studentów do aktywnego aplikowania na staże oraz przestawiła ofertę zatrudnienia w firmie Noack. Firma Noack działa w Polsce nieprzerwanie od 1980 r., a jej działalność skoncentrowana jest na produktach przeznaczonych dla przemysłu paszowego oraz dla produkcji zwierzęcej także o charakterze innowacyjnym i z wykorzystaniem najnowszych technologii ich wytwarzania. Firma jest znaczącym partnerem wielu światowych producentów w całym regionie krajów Europu środkowo-wschodniej. Wiosną 2021 r. stała się częścią firmy Barentz International, która nabyła większościowy pakiet udziałów w Noack & Co. GmbH. Serdecznie dziękujemy Pani dr Katarzynie Sartowskiej-Żygowskiej za wizytę na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt oraz przekazanie studentom zarówno praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy.

Picsart_23-06-09_11-07-56-861
Picsart_23-06-09_11-10-11-053