Dni SGGW 2023 już za nami

czwartek 1.06.2023

baner_www-sggw_ 1080x660-80Tegoroczne Dni SGGW odbywały się w dniach 19-20 maja 2023 r. Towarzyszyły im różne ciekawe wydarzenia. Na uroczystym posiedzeniu Senatu SGGW w piątek 19 maja tytuł doktora honoris causa nadany został Panu Prof. dr hab. Leszkowi Żukowskiemu. Medale Instytutu Agronomicznego w Marymoncie odebrali Prof. dr hab. Andrzej Pisula, prof. dr hab. Sławomir Podlaski i Prof. dr hab. Alojzy Szymański. Odznakę Honorową „Za Zasługi dla SGGW” otrzymali: Adam Kwiatkowski, Jeronimo Martins Polska S.A. (w imieniu firmy odznakę odebrał Arkadiusz Mierzwa), Leon Wawreniuk, Marcin Majchrzak, Janusz Goło, Grzegorz Bartoszewski, Piotr Bednarczy, Anna Berthold-Plut, Stanisław Gawroński, Zdzisław Wyszyński i Krzysztof Szwejk. Siedmioro studentów naszej Uczelni otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023, czworo z nich studiuje na kierunku Bioinżynieria zwierząt na naszym Wydziale: Patryk Bujarski, Kacper Kajetan Kawalski, Jakub Krzysztof Martynow i Pola Pruchniak. JM Rektor wręczył wyróżnionym Studentów uroczyste dyplomy.

„Dni SGGW” to wspaniałe święto naszej Uczelni, prezentacja wszystkich Instytutów i Wydziałów, konkursy, pokazy, wykłady i wiele innych atrakcji takich jak występy LZA „Promni”, Orkiestry Reprezentacyjnej, Chóru SGGW oraz formacji tanecznej Sqer Dance. Na naszym stoisku działo się jak zawsze najwięcej. Były prezentowane różne gatunki zwierząt (ssaki, ptaki, owady, gady, płazy, ryby, skorupiaki) z RZD Żelazna, z Koła Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych, z Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt, z Koła Naukowego Zoologów, z Koła Naukowego Atlas, z Samodzielnego Zakładu Ichtiologii i Biotechnologii w Akwakulturze, z Pracowni Pszczelnictwa oraz z prywatnej hodowli (dr A. Matuszewski). Prezentowały się wszystkie koła naukowe działające przy naszym Wydziale, a goście odwiedzający kampus uczelni brali udział w różnych quizach i prezentacjach. Swoje stoisko miało także Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. W sobotę odbyły się pokazy wyszkolenia psów służbowych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach oraz pokazy wyszkolenia koni policyjnych z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komenda Stołeczna Policji. Oba pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.