Zapraszamy na DNI SGGW

czwartek 18.05.2023

baner_www-sggw_ 1080x660-80Serdecznie zapraszamy na festyn DNI SGGW, który odbędzie się na kampusie SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166, w dniach 19-20 maja 2023 r. DNI SGGW to święto naszej całej akademickiej wspólnoty – pracowników, doktorantów i studentów, ustanowione decyzją Senatu Akademickiego SGGW w 2000 r., na pamiątkę pierwszej inauguracji roku akademickiego po drugiej wojnie światowej w Warszawie. W dniu 15 maja 1945 r., w ówczesnej siedzibie Uczelni przy ul. Rakowieckiej, po raz pierwszy ponownie zabrzmiały Mazurek Dąbrowskiego i Gaudeamus Igitur, a ówczesny Rektor prof. Franciszek Staff wygłosił do studentów przemówienie „ku pokrzepieniu serc”.

Inauguracja DNI SGGW odbywa się zawsze pierwszego dnia (piątek) podczas uroczystego posiedzenia Senatu Akademickiego połączonego z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa SGGW wybitnym postaciom nauki polskiej. W tym roku będziemy świadkami wręczenia dyplomu Panu prof. dr. hab. Leszkowi Żukowskiemu, wieloletniemu nauczycielowi akademickiemu SGGW, dziekanowi Wydziału Technologii Drewna dwóch kadencji, b. Prezesowi Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielkiej postaci w historii nie tylko naszej Uczelni, ale i kraju. Piątkowa uroczystość jest również okazją do złożenia podziękowań, wyróżnienia i wspomnienia osób, bez których dokonań nasza Uczelnia nie byłaby taką, jaką jest obecnie.

DNI SGGW łączą powagę akademickiej uroczystości, wykłady i spotkania naukowe ze studencką młodością, radością i zabawą. Jesteśmy otwarci na mieszkańców Warszawy i całej Polski, podczas Majówki w SGGW prezentujemy osiągnięcia naszych pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów.  Z myślą o odwiedzających kampus SGGW prezentujemy naszą ofertę dydaktyczną i dorobek naukowy, udzielamy fachowych porad, prowadzimy pokazy naukowe, organizujemy wystawy, koncerty, zawody i turnieje sportowe, a także konkursy i quizy z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszego Wydziału, do zobaczenia będą różne gatunki zwierząt (m. in. drób ozdobny, przepiórki, ryby, gady, płazy, gryzonie), studenci z Kół Naukowych opowiedzą o zwierzętach, będą quizy i konkursy, degustacja produktów pszczelich, konkurs dojenia krowy Melanii. W sobotę 20 maja 2023 r. odbędą się na trawniku przed pałacem rektorskim pokazy wyszkolenia psów policyjnych (godz. 11,00-11,30),  koni policyjnych (godz. 13,00-14,00 – teren za pasieką) oraz przygotowanie psów do wystaw (godz. 14,30-15,30).