Kulturalny Czwartek w SGGW – spotkanie z Panią Prof. dr hab. Wandą Olech-Piasecką

poniedziałek 23.01.2023

czwartekWO1W dniu 19 stycznia 2023 r. odbyło się w Muzeum SGGW kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalny czwartek” pod intrygującym tytułem: „Czy żubr ma coś wspólnego z cebulą?”. Gościem spotkania była Pani Prof. dr hab. Wandy Olech-Piasecka z Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt Instytutu Nauk o Zwierzętach, ekspert w ochronie żubrów w Polsce i Europie. Pani Profesor zapoznała gości wydarzenia ze specyfiką omawianego gatunku, opowiedziała o odbudowie jego populacji po I oraz II wojnie światowej i przedstawiła aktualny stan hodowli żubra w Polsce i w Europie. Pani Prof. Wanda Olech-Piasecka od lat zajmuje się ochroną Żubra, jest to nie tylko jej praca ale i wielka pasja. Bardzo ciekawą częścią Czwartkowego spotkania była opowieść Pani Prof. o tym,  jak rodziła się i rozwijała jej pasja, z jakimi trudnościami musiała się mierzyć.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spotkania z Panią Prof. dr hab. Wandą Olech-Piasecką: https://www.youtube.com/watch?v=aDWf8KdbMfk