Gość na Wydziale: firma ALAB sp. z o.o.

piątek 20.01.2023

ALAB_logo_NOWE_biale tloW dniu 12 stycznia 2023 r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Zootechnika przedstawiciela firm ALAB sp. z o.o. Pana Dariusza Kamolę. ALAB sp. z o.o. to firma zajmująca się wyposażaniem laboratoriów Life Science i Diagnostyki Medycznej. Od 36 lat stawia czoła szybko zmieniającym się realiom oraz pokazuje jak zwiększyć efektywność pracy naukowej poprzez dobór odpowiednich narzędzi. Dzisiaj w portfolio firmy znajduje się kilkadziesiąt renomowanych marek, dla których jakość i innowacja stawiane są na pierwszym miejscu. W pierwszej części spotkania Pan Dariusz krótko zaprezentował zarys historyczny działalności firmy ALAB sp. z o.o., po czym przeszedł do przedstawienia najnowszych technologii służących do szybkiego wykrywania obecności Salmonelli oraz kilkudziesięciu innych patogennych mikroorganizmów chorobotwórczych mogących występować w budynkach gospodarskich. Następnie w drugiej części skupił się na zastosowaniu technologii genotypowania metodą analizy SNP w produkcji zwierzęcej.

Składamy podziękowanie Panu Dariuszowi Kamoli za podzielenie się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.