Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” na SGGW

poniedziałek 16.01.2023

agrobiznes

Szanowni Państwo,

Z satysfakcją i radością informujemy, że do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – po 3 latach nieobecności spowodowanej pandemią – wracają 19 stycznia 2023 r. Noworoczna Gala Agrobiznesu i poprzedzające ją Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”, których organizatorami są: Redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub we współpracy z władzami uczelni i wybranych wydziałów SGGW.

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt podejmie przedstawicieli dwóch czołowych gospodarstw rolnych na Podlasiu, specjalizujących się w produkcji mleka oraz długoletniego wójta podlaskiej gminy Sokoły. Gospodarstwo Hodowlane Moniki i Tomasza Cieślik „Pokaniewo Złote Jabłko”, założone w 2006 r. ukierunkowane jest na produkcję mleka A2. Na stanie 200 krów dojnych, produkcja roczna 1 mln litrów, areał ponad 400 ha (kukurydza 140 ha, słonecznik 60 ha, zboża ok. 80 ha, 120 ha użytki zielone). Państwo Cieślik są uczestnikami programu „Rolnicy. Podlasie”. Drugie to gospodarstwo rolne Rodziny Żochowskich zlokalizowane w miejscowości Kamińskie Wiktory. Głową rodu jest Pan Stanisław, który z żoną Krystyną, córką Anną i synem Maciejem zarządzają gospodarstwem, wspierani przez pozostałe córki – Agatę, Małgorzatę i Justynę. Rodzina Żochowskich to uznani hodowcy bydła mlecznego, ponad 40-letnie wybitne osiągnięcia potwierdzone wieloma tytułami. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję mleka A2. Parametry gospodarstwa to: ok. 600 sztuk bydła, ok. 240 krów dojnych, produkcja roczna 3 mln l, areał do dyspozycji to ok. 300 ha użytków rolnych i 100 ha użytków zielonych. Wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski przedstawi zasady funkcjonowania nowo otwartego Centrum Wystawienniczo–Targowego w Sokołach – pierwszego w Polsce miejsca do przeprowadzania profesjonalnej aukcji bydła hodowlanego oraz (uwaga!) inicjatywę pn. Rolnicza Dolina Wodorowa – pierwszego w Europie przedsięwzięcia stwarzającego system wytwarzania i wykorzystania wodoru, uwzględniającego potencjał gospodarstw rolnych z terenów Podlasia.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Boczek, w przeszłości m.in. pracownik Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do niedawna wicedyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, inicjatorka i wieloletnia realizatorka wymiany młodych rolników polskich i amerykańskich  Polska – Teksas, laureatka konkursu Agroprzedsiębiorca RP w kategorii Zasłużony Promotor.

Miejsce spotkania: budynek 23 (im. prof. Staffa), I piętro, sala 1069

Serdecznie zapraszamy!!!