Film „Podstępni Intruzi. Inwazja Obcych Gatunków – Zwierzęta”

poniedziałek 19.12.2022
IGOGeneralna Dyrekcja Ochrony Środowiska opublikowała film, w którym jednym z ekspertów opowiadających o inwazyjnych gatunkach obcych jest nasz doktorant mgr inż. Rafał Maciaszek.
Materiał zatytułowany „Podstępni Intruzi. Inwazja Obcych Gatunków – Zwierzęta” jest dostępny pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=RiU63wlrkEs

Inwazyjne gatunki obce stanowią jedno z największych zagrożeń dla różnorodności biologicznej. Kluczowe dla zapobiegania ich inwazjom są przede wszystkim działania edukacyjne, które służą budowaniu świadomości społecznej w zakresie zagrożeń dla rodzimej przyrody.

Realizację filmu współfinansowano w ramach Projektu nr POIS.02.04.00-00-0100/16 pn. Opracowanie zasad kontroli i zwalczania inwazyjnych gatunków obcych wraz z przeprowadzeniem pilotażowych działań i edukacją społeczną ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.