Gość na Wydziale: firma Cobb Germany

piątek 9.12.2022

pobranecobbW dniu 8 grudnia 2022 r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia kierunku Zootechnika przedstawicieli firm Cobb Germany Panów Ireneusza Rosadę, Tomasza Torgowskiego oraz Piotra Czaplickiego. Firma Cobb Germany od początku swojego istnienia angażuje się w doskonalenie postępu genetycznego drobiu zapewniając stały wzrost potencjału produkcyjnego na wszystkich obszarach produkcji kurcząt brojlerów i stad rodzicielskich. Obecni dystrybuuje swój materiał genetyczny do ponad 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej. Ogólnoświatowy sukces firmy Cobb opiera się w głównej mierze na wykorzystaniu wyników chowu poszczególnych linii hodowlanych w różnych warunkach środowiskowych. W pierwszej części spotkania głos zabrał Pan Piotr Czaplicki, który krótko przedstawił zarys historyczny działalności firmy, po czym omówił znaczenia wody w procesie odchowu piskląt. Pan Tomasz Torgowski poruszył ważne zagadnienia wpływu temperatury w procesie inkubacji jaj oraz warunków transportu, temperatury, wilgotności i wentylacji na późniejszy rozwój piskląt.

Składamy podziękowanie przedstawicielom firmy Cobb Germany Panom Ireneuszowi Rosadzie, Piotrowi Czaplickiemu oraz Tomaszowi Torgowskiemu za podzielenie się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

IMG20221208132316_01 IMG20221208134846_01
IMG20221208150505_01