Gość na Wydziale: firma Noack

poniedziałek 31.10.2022

Noack_LogoW dniu 24 października 2022 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach zajęć z przedmiotu „Intensywne Systemy Produkcji Zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia Panią dr Katarzynę Sartowską – Żygowską z firmy Noack. Pani Doktor przedstawiła ofertę firmy oraz omówiła dodatki paszowe produkowane dla różnych grup zwierząt. Firma Noack została założona w 1980 r. przez Dietera Noack’a w Asconie w Szwajcarii. Wiosną 2021 r. firma Barentz International nabyła większościowy pakiet udziałów w firmie Noack & Co. GmbH. Jednak nazwa i marka Noack nadal funkcjonuje. Oddział w Polsce (Noack Polen Sp. z o.o.) zajmuje się zaopatrzeniem klientów w dodatki paszowe oraz testy do oceny jakości produktów rolnych i artykułów spożywczych. Firma w swojej ofercie ma również serwis informacyjno-doradczy w celu zapewnienia najlepszego wykorzystania oferowanych produktów. Pani Doktor opowiedziała również o swojej karierze zawodowej i zachęciła studentów do aktywnego aplikowania oraz ubiegania się o staże i możliwość zatrudnienia w firmie Noack.

Składamy podziękowanie Pani dr Katarzynie Sartowskiej-Żygowskiej za przekazanie praktycznej wiedzy studentom Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

smart IMG-20221024-WA0009
smart smart