Gość na Wydziale: felinoterapeutka

poniedziałek 11.04.2022

received_512911437155447W dniu 11 kwietnia 2022 r. gościliśmy na Wydziale, na zajęciach z przedmiotu „Wsparcie przy udziale zwierząt”, realizowanego w formule on-line, dla studentów kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, studiów stacjonarnych II stopnia, Panią mgr Martynę Zalewską. Cześć teoretyczną dotyczącą felinoterapii przedstawił studentom doktorant Naszego Instytutu mgr inż. Wojciech Wójcik, zaś w drugiej części zajęć studenci mieli przyjemność poznania z punktu widzenia praktyka pracy felinoterapeuty. Pani mgr Martyna Zalewska jest absolwentką pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego, ze specjalizacją edukacja i terapia osób w spektrum autyzmu. Tematem jej  pracy dyplomowej była „Felinoterapia w perspektywie felinoterapeutów”. Dodatkowe wykształcenie zawodowe (animaloterapia – felinoterapeuta oraz zoopsycholog/behawiorysta spec.koty) umożliwia jej pracę badawczą z pogranicza pedagogiki specjalnej i Animal Studies. Pani Martyna Zalewska zajmuje się diagnostyką pedagogiczną oraz terapią pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W swojej codziennej praktyce, wykorzystuje zdobytą wiedzę jako aktywna animaloterapeutka, prowadząc zajęcia felinoterapii m.in. z uczniami w spektrum autyzmu. Prowadzi również terapie behawioralne kotów, skupiając się przede wszystkim na pracy z kotami bengalskimi.

Składamy podziękowania Naszemu Gościowi za poświęcony czas, podzielenie się wiedzą oraz swoim praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

1649675703789
1649675703778