Goście na Wydziale: IMW SGGW i firma POLMASS

piątek 28.01.2022

pobraneW dniu 26 stycznia 2022r. na zajęciach (on-line) w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia na kierunku Zootechnika gościliśmy Pana dr n. wet. Artura Żbikowskiego z Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który omówił cele immunoprofilaktyki oraz  program szczepień profilaktycznych przeznaczony dla rożnych grup i gatunków drobiu z zachowaniem wszelkich zasad bioasekuracji. W trakcie swojego wystąpienia Pan dr Artur Żbikowski zwrócił również szczególną uwagę na techniki i procedury związane z prawidłowym szczepieniem drobiu. Składamy podziękowanie Panu Arturowi Żbikowskiemu za podzielenie się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

Tego samego dnia gościliśmy na Wydziale na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II stopnia Pana Wojciecha Goszczyckiego z firmy POLMASS. Studenci poznali strukturę firmy oraz główne grupy produktów, które mogą być wykorzystane w produkcji bydlęcej. Podczas wykładu Pan W. Goszczycki omówił zasady wyboru, stosowania i oceny preparatów mlekozastępczych. Druga cześć wykładu dotyczyła praktycznych aspektów żywienia krów mlecznych. Zostały przedstawione przez główne aspekty stosowania mieszanek mineralno-witaminowych w intensywnej produkcji bydlęcej. Składamy podziękowanie Panu Wojciechowi Goszczyckiemu za podzielenie się wiedzą oraz swoim praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.