Gość na wydziale: firma Cedrob

wtorek 25.01.2022

image002W dniu 20 stycznia 2022r. na zajęciach (on-line) w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia na kierunku Zootechnika gościliśmy przedstawicieli firmy Cedrob S.A. Panią mgr inż. Małgorzatę Gotz, Panią lek. wet. Małgorzatę Florczyk oraz Pana Stefana M. Chrzanowskiego. Cedrob S.A/Ogólnopolski Związek Producentów Drobiu POLDRÓB jest największym w Polsce producentem mięsa drobiowego, piskląt oraz paszy. Firma posiada własne wylęgarnie piskląt, fermy drobiu, wytwórnie pasz oraz zakłady ubojowe, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad produkcją oraz dystrybucją mięsa i jego przetworów. Gwarantuje to bezpieczeństwo i wysoką jakość oferowanych produktów. W pierwszej części spotkania połączyła się ze studentami Pani Małgorzata Gotz, omówiła zadania realizowane w zakładzie wylęgu drobiu oraz przypomniała słuchaczom czynniki decydujące o prawidłowym procesie inkubacji i jej wpływie na jakość piskląt. Następnie ekran przejęła Pani lekarz wet. Małgorzata Florczyk, która w bardzo interesujący i praktyczny sposób przekazała informacje na temat aktualnej sytuacji związanej z występowaniem grypy ptaków w Polsce. Pani Małgorzata Florczyk przedstawiła najważniejsze zasady bioasekuracji na fermach drobiu ograniczające ryzyko zakażenia wirusem grypy ptaków. W ostatniej części zajęć po firmie oprowadził słuchaczy Dyrektor Biura OZPD POLDRÓB Stefan M. Chrzanowski, który zapoznała studentów z historią, strukturą, obszarami rozwoju grupy Cedrob S.A. oraz opowiedział o podmiotach przynależących do tej grupy m.in.: Gobarto S.A. oraz Zakłady Mięsne Silesia S.A.

Składamy podziękowanie Pani Małgorzacie Gotz, Pani Małgorzacie Florczyk oraz Panu Stefanowi M. Chrzanowskiemu za podzielenie się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.