Gość na Wydziale: firma Jotafan

poniedziałek 20.12.2021

jotafanlogoW dniu 20 grudnia 2021r. gościliśmy na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów II stopnia na kierunku zootechnika Dyrektora i właściciela firmy Jotafa Pana Andrzeja Zagórskiego. Pan Andrzej Zagórski zapoznał studentów z ofertą firmy, w tym m. in. z systemem automatycznego ważenia drobiu podczas odchowu oraz omówił dokładnie rolę sterowników mikroklimatu w pomieszczeniach inwentarskich (kurniki i chlewnia z wentylacją grawitacyjną). W trakcie wykładu poruszona została również problematyka związana ze stężeniem szkodliwych gazów występujących w pomieszczeniach inwentarskich: obowiązujące normy, sposób pomiaru i redukcji ich poziomu. Podczas prezentacji Pan Dyrektor wykorzystał filmy, w których producenci trzody chlewnej omawiali problemy, z którymi spotykają się na co dzień i przedstawiali rozwiązania, jakie podjęli. Na zakończenie wykładu Pan Andrzej przedstawił wersję aplikacji mobilnej skierowanej do producentów, która ułatwia zarządzanie stadem. W ramach obchodów 15-lecia istnienia firmy Jotafan prowadzona jest promocja  automatycznego sytemu ważenia drobiu (więcej informacji na stronie: https://jotafan.pl/news,225.html).

Składamy serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Zagórskiemu za przedstawienie najważniejszych osiągnięć firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW.