Współpraca Instytutu Nauk o Zwierzętach z firmą ActivTek

poniedziałek 29.11.2021

act_logoW ramach konkursu 1/1.1.1/2021 – Szybka Ścieżka, Instytut Nauk o Zwierzętach w konsorcjum z firmą ActivTek otrzymał dofinansowanie w kwocie 5 452 375 zł (w tym 1 581 625 zł dla SGGW) na projekt pod tytułem „Opracowanie innowacyjnej technologii fotokatalitycznej (RCI) zmniejszającej stężenie pyłów, amoniaku i ogólnej liczby drobnoustrojów w kurniku w celu wytworzenia produktu w postaci systemu wentylacyjnego RCI dla podniesienia dobrostanu drobiu w systemach chowu intensywnego.” Celem projektu jest opracowanie nowego rodzaju systemu wentylacyjnego z modułem fotokatalitycznym (RCI) przeznaczonego do chowu drobiu w kurnikach z utrzymaniem intensywnym, który będzie skutecznie ograniczał liczbę mikroorganizmów w powietrzu i ściółce, zapylenie oraz stężenie amoniaku w czasie rzeczywistym i przez cały okres użytkowania ptaków w budynku. Kierownikiem prac badawczo-rozwojowych jest dr hab. Tomasz Niemiec, prof. SGGW.