Wybory Społecznego Inspektora Pracy – zgłaszanie kandydatów do 27.09. do godz. 13,00

czwartek 16.09.2021

sipSzanowni Państwo,

W dniu 28.09.2021 r. (wtorek) odbędą się wybory Społecznego Inspektora Pracy w Instytucie Nauk o Zwierzętach i Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. W wyborach uczestniczą wszyscy Pracownicy INZ i WHBiOZ.

Społecznym Inspektorem Pracy może być pracownik SGGW z co najmniej 3-letnim stażem pracy, nie zajmujący kierowniczego, samodzielnego stanowiska w Uczelni lub stanowiska bezpośrednio podległego Rektorowi.

Społeczny Inspektor Pracy może, ale nie musi być członkiem związków zawodowych działających w SGGW. Jest rekomendowany przez związki zawodowe, które są organizatorem wyborów.

Społeczny Inspektor Pracy wybierany jest na okres 4 lat.

Do obowiązków Społecznego Inspektora Pracy należy:

Dz.U. 1983 nr 35 poz. 163

Regulamin wyborów społecznych inspektorów pracy w

Wybory będą przebiegały w następujący sposób:

1. Zgłoszenie kandydatów na Społecznego Inspektora Pracy w dniu 27.09. br. w godz. 9-13 na adres mailowy: teresa_majdecka@sggw.edu.pl;
  2. Kandydat na Społecznego Inspektora Pracy wyraża pisemną zgodę na kandydowanie;
  3. Wybory będą przeprowadzone w formie stacjonarnej, w dniu 28.09.br. w godz. 10-12, pokój 1012.
  4. Kandydat w wyborach musi otrzymać 50% + 1 ważnie oddanych głosów w głosowaniu tajnym.
  5. Skład Komisji Skrutacyjnej: mgr Teresa Majdecka – Przewodnicząca

dr hab. Martyna Batorska – członek

dr Agnieszka Tylkowska – członek

1. Wynik wyborów zostanie podany o godz. 13,00.