Konferencja „Środowisko a zdrowie i dobrostan ludzi i zwierząt” – sukces naszych studentów i doktoranta

piątek 11.06.2021

szczecin2W dniu 11.06.2021r. odbyła się w Szczecinie (w trybie on-line przy zastosowaniu MS Teams) konferencja naukowa pt. „Środowisko a zdrowie i dobrostan ludzi i zwierząt” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Parazytologiczne, oddział szczeciński oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Na Konferencji referaty wygłosili: inż. Jakub Urban – „Ptaszyniec kurzy (Dermanyssus gallinae) – niby mały, a jednak duży” oraz  inż. Patrycja Ciborowska i inż. Anna Zalewska – „Jakość cytologiczna jako determinant poziomu immunostymulujących składników siary”. Wszyscy są studentami studiów IIo na kierunku Zootechnika.  Nagrodę III stopnia w konkursie posterów otrzymał mgr Damian Bień, doktorant z Katedry Hodowli Zwierząt za pracę pt. „Wpływ dodatku Se w diecie kurcząt na wyniki produkcyjne, zdrowie i jakość produktów”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.