Gość na Wydziale – firma PASIEKA HODOWLANA SAWA

wtorek 27.04.2021

SAWAW dniu 27 marca 2021r. gościliśmy na Wydziale właścicielkę firmy PASIEKA HODOWLANA SAWA (http://www.pasiekasawa.pl/) Panią dr Łucję Skonieczną – specjalistkę z zakresu hodowli i inseminacji matek pszczelich. Pani doktor uczestniczyła w zajęciach z przedmiotu „Postęp biologiczny w hodowli zwierząt” dla studentów II stopnia, 2 roku studiów stacjonarnych, kierunku Bioinżynieria zwierząt. Pani dr Łucja Skonieczna przedstawiła prezentację pt. „Wychów i sztuczne unasiennianie matek pszczelich”. Wyjaśniła studentom różne przeznaczenie matek pszczelich wykorzystywanych w pasiece. Zapoznała słuchaczy z aktualnymi metodami wychowu matek pszczelich zwracając uwagę na wszystkie czynniki mające wpływ na wybór odpowiedniej z metod. Następnie Pani dr Łucja Skonieczna przybliżyła studentom tematykę z zakresu inseminacji matek pszczelich. Omówiła metodykę oraz wpływ sztucznego unasienniania matek pszczelich na postęp biologiczny w hodowli pszczół. W imieniu studentów składamy serdeczne podziękowania Pani dr Łucji Skoniecznej za poświęcony czas, przybliżenie studentom cennej i fachowej wiedzy, podzielenie się własnym wieloletnim doświadczeniem, a także za uatrakcyjnienie zajęć z przedmiotu „Postęp biologiczny w hodowli zwierząt”.