Gość na Wydziale: firma Big Dutchmann

wtorek 26.01.2021

1200px-Big_Dutchman_Logo.svgW dniu 25 stycznia 2021r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II stopnia przedstawicieli firmy Big Dutchman Panią Dorotę Jakutę oraz Ewę Szymańską. Studentów w tematykę „Alternatywnych systemów nieśnych” wprowadzały przedstawicielki firmy, które w sposób rzetelny przedstawiły najnowsze trendy produkcji nieśnej oraz upodobań konsumenta w kraju i na świecie. Ciekawym zagadnieniem było zaprezentowanie przez firmę swoich najnowszych rozwiązań w chowie wolierowym drobiu z uwzględnieniem spełniania przez niego nawet najsurowszych założeń systemowych takich jak m.in. niemiecki KAT. Na spotkaniu zostały również poruszone ważne tematy dotyczące dobrostanu, ekonomiki produkcji, mechanizacji, czy też higieny produkcji. Składamy serdeczne podziękowania Pani Dorocie Jakucie i Pani Ewie Szymańskiej, które w bardzo interesujący sposób opowiedziały o trendach rynkowych i rezygnacji przez sklepy ze sprzedaży jaj pochodzących z chowu klatkowego.