egzamin z języka obcego dla studentów

poniedziałek 25.01.2021

indeks

Uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną COVID-19, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych SGGW
w Warszawie – w uzgodnieniu z Prorektorem ds. Dydaktyki – przedstawia dwie opcje harmonogramu końcowego egzaminu z języków obcych w sesji zimowej 2020/21 dla

studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Po zaliczeniu ostatniego semestru nauki języka w regulaminowym terminie lub po odpłatnym powtórzeniu ostatniego semestru języka, student zostanie zapisany na najbliższy egzamin przez prowadzącego zajęcia.
Formę egzaminu (ustny / pisemny) student zgłasza prowadzącemu zajęcia.

I OPCJA                egzamin pisemny metodą tradycyjną, przy zachowaniu odległości pomiędzy zdającymi wynoszącej 1,5 m oraz zapewnieniu środków do dezynfekcji rąk.

Informacja o godzinie egzaminów i przydziale auli zostanie umieszczona na stronie internetowej SPNJO 8 lutego 2021 i 17 lutego 2021 (przed egzaminem poprawkowym) w zakładce EGZAMINY.

I termin:              12 lutego 2021 (piątek)

II termin:             19 lutego 2021 (piątek)  – sesja poprawkowa

Student, który nie zdał egzaminu w pierwszym terminie lub był nieobecny, zostanie automatycznie
zapisany na termin poprawkowy.

II OPCJA              Indywidualny egzamin ustny przeprowadzony w trybie zdalnym, przy wykorzystaniu platformy
MS Teams.

Informacja o terminie egzaminu ustnego zostanie przekazana każdemu studentowi indywidualnie
przez MS Teams.

I termin:              9 – 11 lutego 2021r.

II termin:             22 – 23 lutego 2021r.   – sesja poprawkowa

zapisany na termin poprawkowy.

Przystępujący do egzaminu ustnego powinni:
–  mieć dostęp do usługi Office 365
–  dysponować sprawnym komputerem z kamerą i mikrofonem (wyraźny obraz i dźwięk)
–  przedstawić dowód osobisty i nr albumu
–  przebywać w zamkniętym pomieszczeniu, na tle zamkniętych drzwi

1. Czas trwania egzaminu – ok. 30 minut
  2. Treść egzaminu: wypowiedź na wylosowane tematy z zakresu obowiązującego programu
  3. Egzaminator przypisany losowo z wyłączeniem lektora prowadzącego zajęcia
  4. W przypadku przerwania połączenia synchronicznego w trakcie czasu przeznaczonego na udzielenie odpowiedzi na pytanie egzaminacyjne, pytanie to jest anulowane, a po ponownym nawiązaniu połączenia
    – w ramach czasu przewidzianego na egzamin – student odpowiada na nowo wylosowane pytanie
  5. W przypadku zarówno niemożności połączenia, jak i braku stabilnego połączenia audiowizualnego, umożliwiającego przeprowadzenie zdalnego egzaminu, egzamin nie jest przeprowadzany.
    Kierownik SPNJO może wyznaczyć kolejny termin egzaminu tylko jeden raz. Zakłócenia w trakcie egzaminu wyznaczonego w kolejnym terminie skutkują jego unieważnieniem i utratą pierwszego terminu.

UWAGA – Zgodnie z regulaminem SPNJO, każdemu studentowi przysługują dwa podejścia do egzaminu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres spnjo@sggw.edu.pl