Gość na Wydziale: firma Cobb Germany

środa 20.01.2021

Cobb GermanyW dniu 18 stycznia 2021r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów studiów stacjonarnych magisterskich na kierunku Zootechnika przedstawiciela firmy Cobb Germany Pana Piotra Czaplickiego. Firma Cobb jest światowym liderem w produkcji kurcząt brojlerów, najbardziej znane i najczęściej odchowywane przez producentów drobiu to kurczęta Cobb 500. Pan Piotr Czaplicki opowiedział studentom o etapach prowadzonej obecnie pracy hodowlanej w firmie oraz omówił najważniejsze zasady prawidłowo działającej wentylacji w kurniku. Druga część zajęć miała praktyczny charakter – słuchacze otrzymali do zrobienia kartę pracy dotyczącą kalkulacji parametrów wentylacji. Studenci Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW składają serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Czaplickiemu za praktyczne przedstawienie zasad prawidłowo działającej wentylacji i jej wpływu na zdrowie kurcząt brojlerów.