Gość na Wydziale: firma Orion Pharma

sobota 16.01.2021

Orion-Logo (1)W dniu 14 stycznia 2021r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II stopnia przedstawiciela firmy Orion Pharma Pana dr. Michała Gaguckiego. Orion Corporation jest globalnie działającym fińskim producentem farmaceutyków. Firma rozwija, wytwarza i sprzedaje leki dla ludzi, substancje aktywne, a także produkty lecznicze i preparaty weterynaryjne. W swoim portfolio posiada rozwiązania terapeutyczne dla zwierząt gospodarskich, od których pozyskuje się żywność pochodzenia zwierzęcego oraz dla zwierząt towarzyszących i koni. Pan doktor przedstawił problem zasiedlenia przewodu pokarmowego piskląt produktem Broilact, jako pierwszym skutecznym kriem w zwalczaniu Salmonelli i ograniczaniu stosowania antybiotyków. Omówił również działania europejskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Studenci Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW składają serdeczne podziękowania Panu dr. Michałowi Gaguckiemu za przedstawienie metod zapobiegania Salmonelli u drobiu.