Zmarł dr inż. Andrzej Ściubisz

wtorek 29.12.2020

andrzej sciubisz2Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 15 grudnia 2020r. w wieku 70 lat zmarł dr inż. Andrzej Ściubisz, były doktorant i pracownik Instytutu Hodowli Bydła i Produkcji Mleka, dawnego Wydziału Zootechnicznego SGGW. Andrzej Ściubisz obronił w 1991r. doktorat pt. „Analiza przyczyn zmienności poziomu komórek somatycznych w mleku krów różnych odmian bydła fryzyjskiego”, którego promotorem był prof. dr hab. Ryszard Grabowski. Był wieloletnim Prezesem i członkiem Zarządu firmy Bentley Polska sp. z o. o., specjalizującej się w sprzedaży aparatury do badania mleka i artykułów spożywczych, sprzętu do kontroli mleczności, znakowania oraz ważenia zwierząt. W ostatnich latach rozwijał swoje pasje sportowe: jeździectwo i żeglarstwo. Był miłośnikiem koni, sympatykiem Polskiego Związku Hodowców Koni, który od lat wspierał w organizowaniu Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Pogrzeb dr. inż. Andrzeja Ściubisza odbędzie się w Busku-Zdroju w dniu 30 grudnia 2020r. o godz. 13.00.

nekrolog AŚ