Gość na Wydziale

piątek 20.11.2020

Obraz1W dniach 12. listopada oraz 20. listopada 2020 r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach on-line Panią dr Agnieszkę Kuśmierz, pracownika Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego (Zakład Ocen Środowiskowych, Ochrony Przyrody i Krajobrazu). Pani Doktor przeprowadziła wykład z przedmiotu „Prawodawstwo w zakresie ochrony przyrody” dla studentów kierunku HiOZTiD studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Tematem prezentacji było ”Zarządzanie obszarami przyrodniczo cennymi oraz gospodarowanie na obszarach chronionych”. W pierwszej części wykładu została studentom przedstawiona wiedza na temat obszarów cennych przyrodniczo oraz sposobów inwestowania na terenach chronionych. Druga część wykładu dotyczyła planowania ochrony przyrody, a także roli i zasad udziału społeczeństwa w planowaniu ochrony przyrody. Władze Wydziału, koordynator przedmiotu oraz studenci składają serdeczne podziękowania Pani dr Agnieszce Kuśmierz za poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.