Gość na Wydziale – firma DSM Nutritional Products Sp. z o.o.

czwartek 19.11.2020

dsm-logo-jpg-versionW dniu 5 listopada 2020 r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach (on-line) z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II stopnia Panią Katarzynę Asman, przedstawiciela firmy DSM Nutritional Products Sp. z o.o. z Mszczonowa. Pani Katarzyna przedstawiła prezentację  pt.: ”DSM globalnie i lokalnie – kiedyś, teraz i w przyszłości”. Opowiedziała  studentom o historii i strukturze firmy oraz jej innowacyjnych produktach stosowanych w paszach dla zwierząt gospodarskich i towarzyszących. Firma DSM ma swoje siedziby w 50 krajach na 6 kontynentach. W dalszej części wykładu Pani Katarzyna omówiła rolę witaminy D w produkcji drobiarskiej, jej wpływ na jakość kości i szkieletu, jakość tuszki mięsa oraz układu immunologicznego. Składamy podziękowanie Pani Katarzynie za podzielenie się wiedzą oraz swoim praktycznym doświadczeniem ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.