Zdalne nauczanie – CHEMIA – SGGW TV

środa 14.10.2020

Chemistry, Science, Chemical Elements

Szanowni Państwo Dziekani i Prodziekani,

W okresie ostatnich wakacji, przewidując niestety rozwój pandemii, pracownicy Katedry Chemii przygotowali ok. 65 godzin filmów dydaktycznych z chemii. Inicjatorem tej akcji był Prof. dr hab. Kazimierz Tomala, prorektor SGGW ds. dydaktyki, przy wsparciu kierownika Katedry Chemii dr hab. Agaty Górskiej, prof. SGGW. Filmy zostały nakręcone przez uczelnianą ekipę „SGGW TV” – której bardzo dziękujemy za ciężką pracę i wyrozumiałość.

Filmy są przeznaczone głównie dla studentów SGGW, mających słabe podstawy z tego przedmiotu, nie zdających chemii na maturze. Mogą z nich oczywiście korzystać zarówno studenci starszych lat czy doktoranci jak też uczniowie szkół średnich, chcący uzupełnić lub rozszerzyć swoją wiedzę.

Filmy są zamieszczone na YouTube, kanał SGGW Science w niżej wymienionych playlistach.

Podstawy chemii – realizacja: Witold Bekas

link: tiny.pl/7pp2s

Podstawy analizy chemicznej – realizacja: Beata Just-Brochocka, Ewa Rostkowska-Demner, Katarzyna Tarnowska

link: tiny.pl/7pp22

Chemia organiczna – realizacja: Ewa Białecka-Florjańczyk

link: tiny.pl/7pp2l

Zachęcam Państwa do przekazania informacji o tej możliwości uzupełnienia wiedzy z chemii naszym interesariuszom.

Witold Bekas, profesor uczelni
Katedra Chemii WTŻ