photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


ZMIANA terminu Seminarium „Pies po służbie 2020″

poniedziałek 24.02.2020

Pies Po SłużbieSeminarium „Pies po służbie” odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 

 

 

 

Harmonogram seminarium:

09:00 – 09:30 rejestracja uczestników
10:00 – 18:00 wystąpienie prelegentów:

1. Sebastian Długosz „Starość to nie choroba – na czym polegają procesy starzenia się psa”

2. Grażyna Węglarczyk „Pies służbowy z chorobą nowotworową: leczenie, opieka”

3. Ścibor Sikorski „Psy wojny oczami nastolatka”

4. Magdalena Drohomirecka „Miopatia kończyn miednicznych u psa – opieka codzienna i rehabilitacja”

5. Monika Banaś „Lęk separacyjny – zaburzenie zachowania psa w wyniku zakończenia pracy zawodowej”

Prelegenci

* Sebastian Długosz – lekarz weterynarii. Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie ukończył w 2016r. Od samego początku praktykuje w zawodzie, a kręgiem zainteresowań jest ortopedia, neurologia oraz behawioryzm psów. Po godzinach pomaga opiekunom swoich pacjentów w szkoleniach z zakresu podstawowego posłuszeństwa z wykorzystaniem metod pozytywnego wzmocnienia. Prywatnie pasjonat psów pracujących, zakochany w pracy gruzowej oraz interesujący się medycyną pola walki. Wraz ze swoim psem Albinem próbują naśladować profesjonalistów bawiąc się w wolnych chwilach w tropienie. Swoją codzienność zawodową prowadzi w lecznicy Przychodnia Weterynaryjna Dr Świstak. Podczas seminarium omówi najistotniejsze aspekty starzenia się organizmu psa: „Starość to nie choroba – na czym polegają procesy starzenia się psa”

* Grażyna Węglarczyk – ratownik i przewodnik psa ratowniczego. Biolog, specjalność ekologia zwierząt (UJ). Zaangażowana w ochronę przyrody i klimatu oraz ekologię integralną; mieszka na ogół w lesie w Gorcach ze swymi psami. Od 19 lat uczestnicząca w szkoleniu psów ratowniczych. Z owczarkiem niemieckim użytkowym Ursą (certyfikaty: IRO tropienie, PSP poszukiwawczy terenowy) tworzyły zespół w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Goszcza, uczestnicząc w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych. Ursa została wycofana ze służby po wykryciu choroby nowotworowej. Podczas seminarium podzieli się doświadczeniem i refleksjami na temat: „Pies służbowy z chorobą nowotworową: leczenie, opieka”.

* Ścibor Sikorski – trzynastoletni opiekun byłego psa bojowego JW GROM oraz opiekun irakijskiego psa Saddama, przywiezionego przez tatę z Iraku. Historia 10 letniej opieki nad psem skrzywdzonym przez działania wojenne i teraźniejszość opieki byłego psa walczącego. Podczas seminarium opowie o historii losów psów splecionych z życiem nastolatka z okolic Łodzi: ” Psy wojny oczami nastolatka – Ścibora Sikorskiego”.

* Magdalena Drohomirecka – były przewodnik psa specjalnego. Obecnie jego opiekun. W czasie wolnym podnosi kwalifikacje z pierwszej pomocy zwierzętom towarzyszącym. Od 2018r. certyfikowany Ratownik KPP. Od młodych lat marzyła o pracy ze zwierzętami. Po przyjęciu do służby i kilku latach prób – udało się. Z psem służbowym pracowała 4,5 roku do czasu wycofania ze względów zdrowotnych. W wolnym czasie lubi aktywnie spędzać czas. Wraz z wiernym przyjacielem zwiedza zakamarki Polski i świetnie się przy tym bawią. W trakcie seminarium podzieli się doświadczeniem w opiece nad psem z chorobą aparatu ruchu: „Miopatia kończyn miednicznych u psa – opieka codzienna i rehabilitacja”.

* Monika Banaś – autorka projektu Pies Po Służbie 2020; – były przewodnik psa specjalnego. Certyfikowany opiekun zwierząt i instruktor terapii zajęciowej. Otacza opieką, w tym terapią behawioralną, psa wycofanego ze służby po około 10ciu latach jego pracy zawodowej. Jako promotor zdrowia i edukator zdrowotny kreuje nurt wielowątkowych działań prozdrowotnych dla psa i opiekuna propagując zbawienny wpływ spacerów na zdrowie psa i człowieka. Jest kwalifikowanym Ratownikiem Zwierząt, Ratownikiem Pola Walki i Instruktorem Pierwszej Pomocy realizującym autorski projekt WRT K9 Weterynaryjne Ratownictwo Taktyczne dla przewodników psów pracujących oraz personelu weterynaryjnego i medycznego. Przez lata czynna zawodowo jako asystent lekarza weterynarii w całodobowej klinice weterynaryjnej. Zainteresowania: ratownictwo taktyczne, kynologia. W trakcie seminarium przedstawi holistyczną opiekę nad byłym psem pracującym i jego opiekunem, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem na temat: „Lęk separacyjny – zaburzenie zachowania psa w wyniku zakończenia pracy zawodowej”.

Współorganizatorzy:
Instytut Nauk o Zwierzętach SGGW
Wydział Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW
Kampus SGGW
Pro Publico Bono
Bez udziału psów
Rejestrację na seminarium proszę wysyłać na adres:

agnieszka_boruta@sggw.pl

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

https://k9pl.wordpress.com/pies-po-sluzbie/


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie