Gość na Wydziale: Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

wtorek 17.12.2019

logo_7e9389d1c3e0f4f693f2288575be3012_1xW dniu 16.12.2019r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu ”Trendy w hodowli zwierząt” dla studentów stacjonarnych II° kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, przedstawicielki Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej – Panią Annę Drzewiecką i Panią Małgorzatę Grzegorzewską. Panie opowiedziały o celu powstania Stowarzyszenia, którym była chęć pomagania miłośnikom szynszyli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji czy to finansowej, czy związanej z brakiem wystarczającej wiedzy na temat opieki lub z ograniczonym dostępem do lekarzy specjalistów. Stowarzyszenie widzi dużą szansę w edukacji, która buduje świadomość przyszłych i obecnych opiekunów szynszyli w sferze opieki, żywienia i leczenia. Oprócz opowiedzenia o formach działalności Stowarzyszenia, goście przeprowadziły quiz z wiedzy o szynszylach ze studentami, gdzie nagrodami były szynszylowe kalendarze 2020, kubki i torby. Panie zaprezentowały również II wydanie poradnika „Z szynszylą pod jednym dachem”. Bardzo dziękujemy gościom za ciekawą wizytę i zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia po więcej informacji http://stowarzyszenie.forum-szynszyla.pl/.