Goście na Wydziale: firma Jotafan

piątek 25.10.2019

logoW dniu 21 października 2019r. gościliśmy na Wydziale na zajęciach z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II stopnia przedstawicieli firmy Jotafan Pana Dyrektora i właściciela Andrzeja Zagórskiego, i Pana Adama Styrylskiego. Firma Jotafan oferuje swoje produkty od 25 lat na polskim rynku. Pan Andrzej Zagórski zapoznał studentów z ofertą firmy, w tym m. in. systemem automatycznego ważenia drobiu podczas chowu oraz omówił dokładnie rolę sterowników mikroklimatu w pomieszczeniach inwentarskich (kurniki i chlewnia z wentylacją grawitacyjną). W trakcie trwania wykładu swoimi spostrzeżeniami związanymi z praktycznym wykorzystaniem automatycznego systemu wag WGJ-8 na swojej fermie drobiu podzielił się z młodszymi kolegami Pan inż. Dominik Bednarz. Omówiono również problematykę związaną ze stężeniem dwutlenku węgla w pomieszczeniach inwentarskich: normy, sposób pomiaru i środki zaradcze. Na zakończenie wykładu Panowie z firmy Jotafan przygotowali konkurs dla najuważniejszych słuchaczy i Pan Andrzej wylosował trzy osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania związane z systemem ostrzegania i kontroli gazów w obiekcie. Składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielom firmy Jotafan za przedstawienie najważniejszych osiągnięć firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW.