czwartek 10.10.2019

Prezes: Monika Miśkiewicz

Spotkania: poniedziałki godzina 15:30

Cele Sekcji Zoopsychologicznej:

Działalność naukowa i edukacyjna w zakresie dobrostanu i psychologii zwierząt dzikich i towarzyszących. Zwiększenie świadomości i uwrażliwienie społeczeństwa na emocje i potrzeby gatunków utrzymywanych przez człowieka. Propagowanie szkolenia z użyciem pozytywnych wzmocnień i bazującego na naturalnych zachowaniach zwierząt. Badanie wpływu człowieka na zachowanie się zwierząt w jego otoczeniu oraz zgłębianie wiedzy dotyczącej relacji łączącej ludzi z tymi gatunkami. Poznanie behawioru gatunków zwierząt dzikich i towarzyszących. Zgłębianie wiedzy dotyczącej zapobieganiu zachowań stereotypowych i innych postrzeganych przez ludzi jako niewłaściwe. Poznanie behawioru dzikich zwierząt pod kątem efektywnej ochrony zagrożonych gatunków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na naszą stronę: