Gość na Wydziale: firma Big Dutchman

wtorek 29.01.2019

BigDW dniu 21 stycznia 2019r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II° przedstawicieli firmy Big Dutchman Panią Dorotę Jakutę i Panią Ewę Szymańską. Panie przedstawiły historię firmy jej profil i miejsca działania, następnie zapoznały studentów z najnowszymi danymi dotyczącymi przepisów prawnych oraz rynku jaj konsumpcyjnych w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Omówiono klasyfikację jaj konsumpcyjnych z podziałem na metody chowu kur niosek i zaprezentowano technologie produkcji stosowane w poszczególnych systemach chowu. Pani Ewa przedstawiła obecne preferencje konsumentów w UE i w Polsce oraz zagrożenia z tym związane. Natomiast Pani Dorota dokładnie omówiła nowe systemy utrzymania niosek konsumpcyjnych woliery do odchowu Natura Primus i woliery do produkcji Natura Step i Natura Twin. Studenci zainteresowali się nowym certyfikatem KAT, który obecnie dotyczy rynku niemieckiego jednego z naszych odbiorców jaj konsumpcyjnych.

Składamy serdeczne podziękowania Paniom za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu utrzymania kur niosek i nowości na rynku jaj konsumpcyjnych.