Goście na Wydziale: firma Evonik oraz Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN

wtorek 15.01.2019

logo10.01W dniu 7 stycznia 2019r. gościem na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów stacjonarnych II° był mgr Robert Łubnicki z firmy Evonik, który w niezwykle ciekawy sposób przedstawił wyzwania stojace przed producentami i hodowcami w kontekście rosnącej populacji ludzi oraz pogłębiającego się deficytu wody pitnej na świecie. W drugiej częśsci spotkania omówił ofertę firmy Evonki dotyczącą aminokwasów syntetycznych i probiotyków oraz optymalizacji procesów zarządzania i żywienia.

Natomiast w dniu 10 stycznia 2019r. gościliśmy na Wydziale w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” pracowników naukowych z Instytutu  Genetyki i Hodowli Zwierząt Pan w Jastrzębcu: Panią dr Żanetę Zdanowską-Sąsiadek, absolwentkę naszego Wydziału i Pana dr hab. Artura Jóźwika, Prof. nadzw. Kierownika Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz IGiHZ PAN. Goście bardzo interesująco mówili o użytkowaniu strusi w Polsce i na świecie oraz o wartości odżywczej i prozdrowotnej żywności pochodzenia zwierzęcego.