photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


„Rolniku, co zrobić aby zarobić” – zapraszamy do obejrzenia filmów

środa 3.10.2018

baner_ROLNIKPod tytułem „Rolniku, co zrobić aby zarobić” realizowany będzie projekt promujący dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie oraz rozpowszechnianie informacji na ten temat. Projekt realizowany będzie przez BWM ART, producenta filmów i programów TV, przy współpracy z Wydziałem Nauk o Zwierzętach, Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego i Panem Mirosławem Angielczykiem z firmy Dary Natury.Projekt dedykowany jest rolnikom, doradcom rolniczym, mieszkańcom obszarów wiejskich, nauczycielom, uczniom i studentom szkół rolniczych. W ramach projektu zaplanowano realizację 6 filmów z zakresu hodowli zwierząt, produkcji ekologicznej roślin, w tym roślin miododajnych, włóknistych i zielarskich.

 


 

Cykl  filmów  „Rolniku, co zrobić aby zarobić ?”

 

Odc.1. Ekologiczne kozy

celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw. Film odpowiada  na pytanie czy chów kóz się opłaca ?

http://www.bwmart.pl/odcinek-1-kozy.html

https://www.youtube.com/watch?v=xeCOQMX8DRQ

 
Odc.2 . Produkcja z certyfikatem 

z filmu dowiemy się na czym polega certyfikacja, jakie warunki należy spełnić i jakie zyski uzyskuje się poprzez posiadanie certyfikatu.

http://www.bwmart.pl/produkcja-z-certyfikatem.html

https://www.youtube.com/watch?v=oJTioN7p87Q&t=10s

 

Odc.3.    Zioła z Natury 

rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych   surowcami  zielarskimi    co powoduje  wzrost upraw ziół Z filmu dowiemy się jak zbierać  zioła w ich naturalnym środowisku i  czy to się opłaca ?.

http://www.bwmart.pl/ziola.html

https://www.youtube.com/watch?v=gYODcmsKkNk&t=96s

 

Odc.4      Rośliny włókniste 

powiemy jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce. Pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych .

http://www.bwmart.pl/rosliny-wlokniste.html

https://www.youtube.com/watch?v=YcSFIcNCTMo

 

Odc.5  Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych

orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

http://www.bwmart.pl/stare-odmiany.html

https://youtu.be/5Xa4qwuPXfI

 

Odc.6  Rośliny miododajne

w odcinku , o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.

http://www.bwmart.pl/rosliny-miododajne.html

https://youtu.be/P1HK6YQ4bQ8

 


Wydział Nauk o Zwierzętach - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie