Dni SGGW 2018

czwartek 24.05.2018

Dni-SGGW-2018W dniach 18-19 maja 2018r. odbyły się Dni SGGW – festyn na terenie kampusu Uczelni, dedykowany mieszkańcom Warszawy. Na stoisku naszego Wydziału, jak co roku gościły zwierzęta: minizoo (krowy, kozy, owce i osioł), kury ozdobne, ptaki drapieżne, przepiórki, gady, owady,w tym pszczoły, króliki oraz fretki. W sobotę odbyły się pokazy wyszkolenia psów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz jeźdźców i koni ze Stajni dydaktycznej SGGW i koni policyjnych z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Pracownia Pszczelnictwa przygotowała pokaz „Brody” oraz degustację miodów. Na naszym stoisku bardzo aktywnie działali organizując wiele ciekawych pokazów i konkursów studenci Samorządu Studenckiego WNZ, Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich, Koła Żywienia Zwierząt, Międzywydziałowego Koła Nanobiotechnologii, Koła Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych, Koła Hodowców Koni, Międzywydziałowego Koła Aves, Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach, sekcja zoologiczna i sekcja kynologiczna oraz Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom i Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Polski Związek Kynologiczny wraz z sekcją kynologiczną Koła Naukowego WNZ zaprosili hodowców psów rasowych, Pani dr K. Fiszdon poprowadziła w sobotę pokaz „Z psem przez stulecia”. W Dni SGGW wpisywały się Warszawskie Dni Akwarystyki, które po raz piąty odbyły się na naszym Wydziale w dniach 19 i 20 maja 2018r. Towarzyszyła im konferencja młodych naukowców „Skumaj się z naturą” oraz wystawa ponad 150 akwariów z rybami, skorupiakami i roślinami. Dziękujemy wszystkim studentom i pracownikom za aktywny udział w tegorocznych Dniach SGGW.