IGiHZ PAN w Jastrzębcu poszukuje doktorantów

wtorek 6.02.2018

IGHZ-logoDyrektor Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu ogłasza Konkurs otwarty na stanowisko doktoranta/stypendysty w Zakładzie Zachowania się Zwierząt

na podstawie art. 91 ust.5 Ustawy o Polskiej Akademii Nauk z dnia 30 kwietnia 2010 r. (Dz. U. Nr 96 poz. 619), Statutu IGiHZ PAN oraz Regulaminu postępowania konkursowego przy zatrudnianiu na stanowiska naukowe w Instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN z dnia 9.02.2012 r.

Stypendium/doktorat obejmie badania z zakresu dobrostanu i zachowania się kurcząt mięsnych w ramach projektu międzynarodowego CORE Organic Cofund  ERA-NET: Udoskonalenie systemu produkcji drobiu ekologicznego poprzez poprawę wykorzystanie wybiegów przez ptaki (FreeBirds).

Czas trwania doktoratu/stypendium: 36 miesięcy

Opis zadań:

– przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentów

– zbiór danych: zachowania, zdrowia oraz produkcyjności ptaków

– analiza danych oraz prezentacja wyników w formie publikacji (co najmniej 4) oraz doniesień konferencyjnych

-obrona doktoratu

Szczegółowe wymagania stawiane kandydatom:

– ukończone studia II stopnia (w dniu podpisania umowy) w dziedzinie nauk o zwierzętach, zootechnika, weterynaria lub pokrewne

– udokumentowana wiedza z zakresu zachowania się zwierząt i etologii

– znajomość zagadnień związanych z hodowlą i chowem drobiu mięsnego oraz umiejętność praktycznego obchodzenia się z ptakami

– bardzo dobra znajomość języka angielskiego

– bardzo dobra znajomość statystyki oraz obsługi programu SAS

– konieczne cechy: pracowitość, solidność, systematyczność oraz umiejętność zarządzania czasem

– prawo jazdy kat. B

Lokalizacja: Jastrzębiec k/Warszawy

Wymagane dokumenty:

1. List motywacyjny
  2. Działalność naukowa wraz z dorobkiem naukowym
  3. Opinia opiekuna naukowego

Termin składania aplikacji: 01/03/2018

Forma składania aplikacji: elektroniczna (dokumenty PDF) na adres osoby odpowiedzialnej za projekt (poniżej)

Termin rozpoczęcia stypendium/doktoratu: 15/04/2018

Dodatkowe informacje:

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883″. Jednostka przedstawiająca ofertę stypendialną zastrzega sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.

Wybrani kandydaci będą zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną po zamknięciu naboru wniosków.

Osoba odpowiedzialna za projekt: Dr Joanna Marchewka (j.marchewka@ighz.pl); tel. 516503376