Sukces naszej studentki

piątek 15.12.2017

ZUT_2W dniach od 24 do 25 listopada 2017 roku na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie po raz trzeci odbyła się Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych. Sesja została zorganizowana przez Dział ds. studenckich Zachodniopolskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Parlamentem Studentów ZUT w Szczecinie oraz pełnomocnikiem Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego. Była to jednocześnie IX Uczelniana Sesja SKN. Sesja została podzielona na sześć bloków tematycznych: blok architektury i budownictwa, blok chemiczny, blok ekonomiczny, blok roślinno-przyrodniczy, blok techniczny oraz blok zwierzęcy.  Na tegoroczną sesję zgłosiło się 65 Studenckich Kół Naukowych nie tylko z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ale także innych ośrodków naukowych z całej Polski, w tym z: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W sumie nadesłano 100 streszczeń z czego 12 do bloku architektury i budownictwa, 16 do bloku chemicznego, 11 do bloku ekonomicznego, 14 do bloku roślinno-przyrodniczego, 20 do bloku technicznego oraz 27 do bloku zwierzęcego.

Pani Katarzyna Wielgórska, studentka studiów magisterskich niestacjonarnych na kierunku HiOZTiD zdobyła I miejsce prezentując poster pt. Metody monitoringu populacji wilka szarego (Canis lupus) stosowane w Polsce. Temat posteru realizowany był we współpracy z Panią dr hab. Joanną Gruszczyńską. Pani Katarzyna Wielgórska jest członkiem Koła Naukowego Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych WNZ, którego opiekunem naukowym jest dr Beata Grzegrzółka. Serdecznie gratulujemy.

Kasia