Goście na Wydziale: firma Evonik i POLSUS

środa 13.12.2017

11.12.W dniu 11.12.2017r. gościliśmy na Wydziale przedstawicieli dwóch firm: Evonik reprezentowanej przez naszych absolwentów Panów mgr Piotra Kwiatkowskiego i mgr Roberta Łubnickiego oraz Panią dr Annę Hammermeaister z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS. Okazją do spotkania były zajęcia dla studentów studiów magisterskich na kierunku zootechnika z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej”. Firma niemiecka Evonik jest znaną w świecie marką przede wszystkim z aminokwasów syntetycznych stosowanych do mieszanek dla trzody chlewnej i drobiu (Nutrition & Care). Ostatnio firma Evonik rozpoczęła dystrybucję probiotyków dla trzody chlewnej. Inną działalnością firmy Evonik jest segment doradztwa skierowany do producentów/hodowców (AMINODat®) oraz zarzadzanie stadem (AMINOChick®), wytwórni pasz (analiza komponentów i pasz AMINONIR®) oraz homogenizacji mieszanek (AMINOBatch®), o czym opowiadali zaproszeni goście. Pani Dr A. Hammermeister przedstawiła aktualne obszary działania Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS, rekomendowała najnowsze wydawnictwa dotyczące jakości wieprzowiny oraz omówiła system PQS (Pork Quality System).