Sukces studentów Sekcji Genetycznej Koła Naukowego WNZ

wtorek 11.04.2017

konferencjaW dniach 06-08.04.2017 w Łodzi odbyła się VI Konferencja Biologii Molekularnej. W konferencji uczestniczyli studenci trzeciego roku Bioinżynierii Zwierząt – Małgorzata Milewska i Karol Puchała, prężnie działający w Sekcji Genetycznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych naukowców, od sześciu lat przyciągając studentów  I i II stopnia, jak również  doktorantów z całej Polski. W tym roku podczas sesji posterowej  przedstawiono aż 105 prac, wśród których najwyżej oceniony został plakat prezentowany przez studentów naszego Wydziału, którzy zajęli zaszczytne I miejsce.  Małgorzata Milewska i Karol Puchała przedstawili wyniki badań na temat  „Polimorfizm SNP – analiza dwóch linii genetycznych żubra (Bison bonasus)”. Doceniono zarówno wartość merytoryczną projektu,  jak i oryginalność wykonania plakatu, który posiadał ruchome elementy. Niecodzienna forma plakatu wzbudzała wśród uczestników konferencji duże zainteresowanie, dzięki czemu chętnie zadawali oni pytania dotyczące badań. Miniatura plakatu, w postaci ulotki sprawiła, że na dłużej zapadał on w pamięć.

Serdecznie gratulujemy!