Gość na Wydziale: IGiHZ PAN w Jastrzębcu

poniedziałek 3.04.2017

logo-3kopiaW dniu 26 marca 2017r. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów niestacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadzili Pan dr hab. Artur Jóźwik, prof. IGiHZ, Pani dr hab. Nina Strzałkowska oraz absolwentka naszego Wydziału Pani dr inż. Żaneta Zdanowska-Sąsiadek z Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu. Tematem zajęć była sytuacja na rynku produktów strusich w Polsce i na świecie, oraz metody badawcze kontrolujące jakość żywności funkcjonalnej prowadzone w Laboratorium Jakości Surowców i Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz Pasz. Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na fakty i mity związane z dzisiejszym postrzeganiem żywności, Pani dr hab. Nina Strzałkowska w bardzo ciekawym wykładzie na temat laktoza – prawda i mity wykazała również inne wykorzystanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i wygłoszenie ciekawych referatów.

IMG_9427  IMG_9423
 IMG_9426  IMG_9433