Zapraszamy na spotkanie z naszą absolwentką

środa 22.02.2017

Alicja RoniszW dniu 3.03.2017 w godz. 16-18 w budynku 23 Aula I odbędzie się spotkanie z Alicją Ronisz – absolwentką Wydziału Nauk o Zwierzętach, specjalizacji Hodowli Małych Zwierząt Amatorskich i Użytkowych. Pani Alicja Ronisz po obronie pracy magisterskiej, wyjechała na stałe do Belgii. W 2008r. rozpoczęła pracę w laboratorium zajmującym się zagadnieniami nadciśnienia płucnego (PCU-Pulmonary Circulation Unit, Department of Clinical and Experimental Medicine), na Uniwersytecie KU Leuven. Prowadziła badania na królikach, w celu poznania mechanizmów przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego (CTEPH), co zaowocowało kilkoma publikacjami naukowymi. Obecnie pracuje w Laboratorium Neuropatologii (Department of Neuroscience) na KU Leuven, gdzie jest koordynatorem laboratorium. Laboratorium, które otrzymało grant Odysseus fundacji badawczej FWO (Fonds Wetenschappelijk Onderzoek – Vlaanderen). Prowadzi nadania nad chorobą Alzheimera. Badaniach prowadzone są na tkankach ludzkich, jak również na transgenicznych modelach zwierzęcych.

Uprzejmie zapraszam Pracowników Wydziału Nauk o Zwierzętach, doktorantów i studentów, oraz wszystkich chętnych na prelekcję Pani Alicji Ronisz. Spotkanie ma charakter otwarty.