08.02.2017 Prelekcja edukacyjna dla PTTK

wtorek 21.02.2017

W środę 8 lutego członkowie KN Aves przeprowadzili prelekcję edukacyjną dla pasjonatów podróżowania i turystyki, członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Studenci przybliżyli uczestnikom zajęć tematykę związaną z biologią ptaków drapieżnych. Podczas prelekcji nie zabrakło przedstawicieli ptaków, o których była mowa. Myszołów zwyczajny (Buteo buteo, rząd szponiaste) oraz płomykówka (Tyto alba, rząd sowy) zafascynowały uczestników swoim pięknem i pełną dumy prezencją. Członkowie Koła wręczyli również PTTK notatkę na temat ptaków drapieżnych, która zostanie umieszczona w kronice Towarzystwa.

123