Gość na Wydziale: Polski Klub Rasowych Świnek Morskich

wtorek 24.01.2017

Obraz1W dniu 17 stycznia br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu z przedmiotu ”Trendy w hodowli zwierząt” dla studentów stacjonarnych II° kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, które poprowadzili Pan Daniel Dawid Banasiak i  Pani Monika Kamińska – oboje są członkami Polskiego Klubu Rasowych Świnek Morskich – Cavies Club of Poland. Pan Daniel prowadzi jedną z najdłużej prosperujących hodowli w CCP. Oboje są także sędziami. Pan Daniel i Pani Monika sędziowali na wielu wystawach zagranicznych m. in : Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Portugali, Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii, Rosji, Ukrainie, Węgrzech, Niemczech, Holandii, we Włoszech.   Monika Kamińska jest posiada świetne oko do świnek oraz ogromną wiedzę z zakresu genetyki jak i profilaktyki tych wspaniałych zwierząt. Obecnie jest studentem wydziału weterynarii w Warszawie. Studenci mogli usłyszeć o początkach Polskiego Klubu Rasowych Świnek Morskich – Cavies Club of Poland, który jest pierwszym zarejestrowanym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników i hodowców rasowych świnek morskich. Istnieje od 2005 roku. CCP jest także członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobiu, Gołębi, Ptaków Ozdobnych, Królików i Świnek Morskich – Entente Européenne (EE). Zaproszeni goście opowiedzieli o działaniach, które  podejmuje stowarzyszenie a mają one na celu rozpowszechnianie wiedzy o świnkach rasowych ich właściwej diecie i pielęgnacji  poprzez publikacje, wystawy i pokazy.  Goście powiedzieli również o innym polu działalności jakim jest szkolenie polskich sędziów. Przedstawiciele Klubu mają nadzieję, że wraz z większą ilością polskich sędziów będą mogli organizować więcej wystaw na terenie całej Polski.

CCP